Участь УАСМ у засіданні круглого столу, організованого міжфракційним об’єднанням жінок Верховної ради

Share on facebook
Share on linkedin

11 квітня 2019 р. члени Української асоціації сімейної медицини та представники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, взяли участь у засіданні Круглого стола МФО «Жіноча ініціатива «За сімейні цінності» на запрошення міжфракційного об’єднання жінок, яке відбулося в Комітеті Верховної Ради з питань євроінтеграції. Модератор – народний депутат Білозір О. виступила з доповіддю про формування здоров’я нації як спільного завдання родини, суспільства і держави та запросила до дискусії й обміну позиціями стосовно реформи охорони здоров’я. 

Питання для обговорення стосувались збереження здоров’я сім’ї та забезпечення якісних медичних послуг в парадигмі сімейний лікар і пацієнт, підготовки сімейних лікарів, вакцинації, епідемічної ситуації, медичного страхування і його важливості для кожної сім’ї.  

Президент ГО «УАСМ» та завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги професор Матюха Л. виступила з доповіддю щодо ризиків для сімейного лікаря, пацієнтів і громади під час реформування медичної системи. Доповідач відповіла на декілька важливих запитань стосовно роботи лікаря, кадрової політики в системі охорони здоров’я, участі сім’ї у збереженні власного здоров’я і пацієнтів в лікувальному процесі в якості партнерів. Доповідач відмітила, що наразі функціонують медичні спільноти, об’єднавчі майданчики для обговорень і дискусій, де напрацьована низка проектів нормативних документів щодо уникнення ризиків проведення медичної реформи, зокрема, це Українська медична експертна спільнота, Українське лікарське товариство та ін. 

В обговоренні виступили три сімейних лікаря з актуальних питань, які у них особисто виникають в щоденній роботі з пацієнтами і, які пов’язані з нормативними і кадровими неузгодженнями. Під час дискусії було обговорено також питання дитячого здоров’я, санітарно-епідемічної ситуації в Україні, підвищення можливості жіноцтва у збереженні здоров’я дитини та власної родини, фінансових ризиків родини при захворюваннях. 

В якості експертів виступили фінансисти, представники громадського здоров’я, екологи, епідеміологи, представники жіночої громади, народні депутати. Прийняте рішення щодо подальшої співпраці в плані підвищення ролі громади і сімейного лікаря, престижності і відповідальності цієї професії в Україні.

Залиште коментар

Підпишіться на новини та публікації УАСМ

Ми не розсилаємо СПАМ. Тільки інформаційні повідомлення щодо УАСМ