Про УАСМ

УАСМ є всеукраїнською громадською організацією, яка об’єднує сімейних лікарів, медсестер з фаху загальна практика-сімейна медицина, викладачів кафедр сімейної медицини, головних лікарів та їх заступників в Центрах первинної медичної допомоги інших прихильників розвитку сімейної медицини в Україні. Асоціація створена у грудні 1997 року і на даний час налічує понад 10 000 членів. Основною метою діяльності УАСМ є покращення  стану здоров’я українців шляхом підвищення якості надання медичної допомоги населенню України на засадах сімейної медицини.
УАСМ є членом Всесвітньої асоціації сімейних лікарів (WONCA). Щорічно сплачує внески до цієї організації відповідно до кількості – по 10 евро за людину.
Президент УАСМ з 1997 по 2013 – професор Лисенко Григорій Іванович, був переобраний на цю посаду на І з’їзді – у м. Львів, ІІ з’їзді – у м. Харків, на ІІІ з’їзді – у м. Дніпропетровськ. В 2013 – професор Лисенко Г.І. помер в результаті тривалої важкої хвороби.

2013-2015 виконувала обов’язки президента віцепрезидент – професор Чухрієнко Неонілла Дмитрівна.

Президент УАСМ з 2015 – 2021рр. – Матюха  Лариса Федорівна (е-mail: mlarysa@gmail.com), обрана на ІV з’їзді у м. Полтава
Віце-президентом обрано проф. Чопея Івана Васильовича (Ужгород). Обрано правління асоціації з 59 осіб з різних регіонів України, а також три члени ревізійної комісії.

Створено департаменти по декільком напрямках роботи:

  • Медичний менеджмент – Надутий Костянтин Олександрович (Київ) nkadoma@ukr.net
  • Належною лікарська практика – Івчук Вікторія Вікторівна (Житомир) ivchuk_v_v@ukr.net
  • Освіта – Хіміон Людмила Вікторівна (Київ) ludmilahimion@hotmail.com
  • Наукова діяльність – Бабінець Лілія Степанівна (Тернопіль) – lilyanet@tut.by
  • Методична робота – Чухрієнко Неоніллі Дмитрівна (Дніпропетровськ) chuhrienkond@mail.ru;
  • Міжнародне співробітництво – Колесник Павло Олегович (Ужгород) r.kolesnyk@gmail.com
  • Відділ оперативних функцій – Кисельов Андрій Олександрович kslv54@gmail.com
  • Медичні сестри – Головащук Лариса Анатоліївна g_larisa@meta.ua


Понад 10 членів асоціації є членами Европейської академії викладачів сімейної медицини (EURACT).
УАСМ брала участь в реалізації декількох міжнародних проектів – у співпраці із ВООЗ, Шотландським Королівським коледжем лікарів загальної практики, Університетом Tемпл (США), Університетом NIVEL – Нідерланди (2009), МФ «Відродження», МБФ «Альянс громадського здоров’я». У 2016 році УАСМ реалізувала проект «Ведення пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем» за підтримки Агенства з міжнародного розвитку США (USAID), Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ та НМАПО імені П.Л.Шупика – підготовлено понад 150 сімейних лікарів на циклах ТУ, а також викладачів кафедр сімейної медицини. Програму імплементовано в декількох ВНМЗ України.
З 2014 по 2016 рік Асоціацією проведено три конференції з Міжнародною участю, присвячені питанням паліативної допомоги, хронічному больовому синдрому, скринінгу та диспансеризації.

Підпишіться на новини та публікації УАСМ

Ми не розсилаємо СПАМ. Тільки інформаційні повідомлення щодо УАСМ