Актуальні питання щодо організаційно-правового статусу УАСМ

Шановні колеги, сьогоднішні та майбутні члени Української Асоціації сімейної медицини!

19 травня 2023 року відбулись загальні збори нашої Асоціації, на яких обговорювались питання подальшого розвитку і зміцнення нашої організації, для чого, на думку Правління УАСМ необхідно провести організаційно-правову реформу.

На загальних зборах УАСМ  – обговорено найбільш актуальні першочергові питання подальшого розвитку і зміцнення УАСМ:

  1. Про організаційно-правову форму УАСМ (Доповідач: Президент УАСМ професор Толстанов О.К.)
  2. Про необхідність затвердження всеукраїнського статусу УАСМ та проведення удосконалення Статуту (Доповідач: Президент УАСМ професор Толстанов О.К.)
  3. Передбачений законодавством алгоритм дій для втілення обраної організаційно-правової форми Асоціації (Доповідач: юрист УАСМ Ганна Коновалова)

Для того щоб надати можливість всім дійсним членам УАСМ та іншим сімейним лікарям України, які б хотіли стати членами Асоціації,  долучитись до обговорення стратегії розвитку Асоціації – пропонуємо пройти наступне опитування: https://forms.gle/i7dzNv9NoTmC1uA4A

 

Для вашого ознайомлення із законодавчою базою для проведення реформи УАСМ,  – можна самостійно ознайомитись із діючою версією Закону України про про громадські об’єднання  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4572-17#Text

Основні статті, на які треба звернути увагу в контексті реформи Асоціації:

Стаття 19. Всеукраїнський статус громадського об’єднання

  1. Громадське об’єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об’єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. {Частина перша статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}
  2. Підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання та відмова від такого статусу є добровільними.
  3. Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Стаття 13. Відокремлені підрозділи громадського об’єднання

  1. Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи може мати відокремлені підрозділи, які утворюються за рішенням відповідного керівного органу громадського об’єднання згідно із статутом, у порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. {Частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}
  2. Відокремлені підрозділи громадського об’єднання не є юридичними особами, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відокремлені підрозділи громадського об’єднання утворюються та здійснюють свою діяльність на основі статуту громадського об’єднання.

Відокремлені підрозділи громадського об’єднання зі статусом юридичної особи можуть мати своє положення, якщо це передбачено статутом громадського об’єднання. Положення про відокремлений підрозділ громадського об’єднання містить інформацію про найменування відокремленого підрозділу, назву керівних (та в разі потреби контролюючих) органів, порядок обрання (призначення), строк повноважень, перелік повноважень керівних (та в разі потреби контролюючих) органів. Положення про відокремлений підрозділ громадського об’єднання не може суперечити законам та статуту громадського об’єднання.

Залиште коментар

Підпишіться на новини та публікації УАСМ

Ми не розсилаємо СПАМ. Тільки інформаційні повідомлення щодо УАСМ