Медичні сестри

Завантажити (DOC, 178KB)

Завантажити (DOC, 136KB)

Завантажити (DOC, 27KB)

Завантажити (DOC, 116KB)

Завантажити (DOC, 51KB)

Завантажити (DOCX, 25KB)

Завантажити (DOC, 52KB)

Завантажити (DOC, 57KB)

 

Завантажити (DOC, 69KB)

Завантажити (DOC, 49KB)

Звіт Департаменту сестринської справи

Української асоціації сімейної медицини за 2016 рік

За 2016 рік керівником Департаменту сестринської справи Української асоціації сімейної медицини були підготовлені та проведені виступи на конференціях (м.Киів, м.Ірпінь, м.Чернігів) з наступних питань: «Питання до- та після дипломної підготовки сімейних медичних сестер», «Паліативна допомога в практиці сімейної медичної сестри», «Медсестринство в практиці сімейної медицини», «Сучасний погляд на роль медсестри у наданні ПМСД на засадах загальної практики-сімейної медицини», «Командна робота лікаря загальної практики-сімейної медицини та сімейних медичних сестер».

Основні тези у виступах полягали:

 • у визначенні мети сімейного медсестринства (сприяти зростанню здорових сімей впродовж всього життя, надаючи їм підтримку та заохочуючи їх до активної участі в процесі життя, до переймання на себе певної відповідальності за своє здоров’я).

Роль медсестри полягає в створенні здорового для навчання середовища, яке б стимулювало, інтегрувало сім’ю, пробуджувало її інтерес до вивчення нового, а разом з тим, і утверджувало б за сім’єю право повноцінного партнера в процесі навчання.

 • в організації сестринського процесу, як інструменту реалізації сестринських втручань з метою: підтримувати здоров’я, попереджувати захворювання, сприяти покращенню стану здоров’я, процесу одужання, сприяти відновленню стану здоров’я в період реабілітації та пристосування до нових умов життя.

Департаментом сестринської справи розроблено в нової редакції та подано на розгляд до МОЗ України «Положення про сестру медичну загальної практики – сімейної медицини».

З 7 по 9 грудня 2016 року у Києві пройшла міжнародна конференція  «Здоров’я українців в руках сімейного лікаря», за участю міжнародних колег:

Шломо Вінкер – професор сімейної медицини, Президент асоціації сімейних лікарів Ізраїля, Тель-Авівський університет, Ізраїль.

Ігор Шваб – доктор медичних наук, професор,Медичний факультет Університету Любляни, Словенія.

Джо Бучанан – Президент Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики, Шеффілд, Великобританія.

Ніно Кікнадзе – доцент, Член Грузинської асоціації сімейних лікарів, представник Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики, Тбіліський ДМУ, Грузія.

Енне Баїрд – магістр сестринської практики, керівник мед сестринської групи міської клініки сімейної медицини, Шеффілд, Великобританія.

Участь в конференції прийняло понад 900 осіб практично з усіх регіонів Украіни. Конференція була організована ВГО «Українська асоціація сімейної медицини» та Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Світового Банку, Бюро ВООЗ в Україні, МБФ «Альнс громадське здоров’я», МФ «Відродження».

Конференція проводилася з метою вивчення та використання міжнародного досвіду для запровадження скринінгових програм в Україні щодо виявлення неінфекційних захворювань на доклінічній стадії.

У переддень конференції 7 грудня був проведений воркшоп на тему «Стратегія впровадження доказового скринінгу» метою якого було обговорення функцій сімейної медичної сестри при проведенні скринінгу і превентивних заходів у популяції.

Модераторами воркшопу були Енне Баїрд магістр сестринської практики, керівник мед сестринської групи міської клініки сімейної медицини, Шеффілд, Великобританія; Головащук Лариса керівник департаменту «Сестринської справи» УАСМ, України.

Учасники вокшопу говорили про скринінг, як процес ідентифікації здорових людей, які можуть бути схильні до підвищеного ризику захворювання або патологічного стану. Була приділена увага меті, завданням, етапам, критеріям оцінки  ефективності скринінгу. А також питанню пропаганди здорового способу життя, як моделі просування здоров’я у суспільстві, як процесу, що дозволяє людині підвищити контроль за власним здоров’ям та поліпшити його. Робоча група розглянула питання мотиваційного інтерв’ю, як інструменту роботи сімейної медсестри під час проведення сестринських консультацій з метою збільшення мотивації та схильності пацієнта до позитивних змін.

Активну участь у підготовці та проведенні воркшопу брали головні та сімейні медичні сестри, акушерки ЦПМСД з різних областей України.

Під час воркшопу відбулось представлення та активне обговорення постерів з наступних питань:

 • «Профілактика гіпертонічної хвороби»

Кулікова М.В. « ЦПМСД№ 3 м. Маріуполь  Донецької області».

 • «Профілактичний гінекологічний огляд жінок»

Самусенко М.С. «Андріївська амбулаторія ЗПСМ КЗ «Макарівський ЦПМСД» Київської  області».

 • «Профілактика ожиріння»

Євич В.М. «ЦПМСД м.Ужгород Закарпатської області».

 • «Профілактика цукрового діабету»

Явтушенко Ю.А. КЗ «Дніпропетровський ЦПМСД №12» Дніпропетровської області

 • «Імунопрофілактика як запорука епідемічного благополуччя населення»

Горбаченко  О.В. КНП «ЦПМСД №1 Голосіївського району м. Києва»

 • «Роль ЦПМСД у профілактиці та лікуванні туберкульозу»

Іскоростенська В.О. «ЦПМСД Коростенського району Житомирської області».

 • «Ведення вагітних жінок»

Онофрійчук О.В. «АЗПСМ с. Ругури Коломийський районний ЦПМСД Івано-Франківської області»

 • «Профілактика ВІЛ інфекцій та СНІДу» Терещенко  Г.В. «ЦПМСД Ічнянського району Чернігівської області».

Учасники конференції прослухали 17 доповідей під час пленарних засідань які були проведені 8 грудня з питань:

 • скринінг неінфекційних захворювань – шлях до якості первинної медичної допомоги;
 • фактори ризику найбільш поширених неінфекційних захворювань. Тактика команди первинної медичної допомоги;
 • інтегроване ведення дітей до 5 років сімейним лікарем та медичною сестрою (Доказовий інструмент ВООЗ).

Під час конференції 9 грудня було проведено секційне засідання для сімейних медичних сестер – «Медична сестра загальної практики – сімейної медицини: її роль в профілактиці та забезпеченні долікарської опіки над пацієнтом».

Модераторами секційного засідання були Головащук Лариса керівник департаменту «Сестринської справи» УАСМ України (м.Київ); Ненсі Веспетал – лікар ЗПСМ, волонтер(США); Шевченко Тетяна- Національний тренер з ІВХДВ Житомірської облості.

В роботі  прийняло участь понад 140 медичних сестер ми прослухали 15 доповідей і обговорили наступні   теми: Медсестринство в практики сімейної медицини; Інструменти і функції медичної сестри по роботі з факторами ризику найпоширеніших неінфекційних захворювань; Вакцинація в амбулаторній практиці; Що робити коли медична сестра зробила професійну помилку; Консультування з питань репродуктивного здоров’я; Інтегроване ведення дітей до 5 років з лихоманкою,з кашлем; Міжнародний досвід надання паліативної допомоги на первинній ланці; Обіг контрольованих лікарських засобів в закладах охорони здоров’я; Паліативна допомога: роль медичної сестри; Ефективність знеболення і її оцінка. Медичні сестри приймали участь у майстер класі-Методика пункції та катетеризації периферичних вен.

новый коллаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник Департаменту сестринської справи

Української асоціації сімейної медицини                                       Л. Головащук