Анкетування: аналіз потреби у навчанні сімейних лікарів та медичних сестер

З жовтня 2020 року в Україні організацією РАТН за фінансової підтримки USAID впроваджується проект «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» (далі – Проект).

Мета проекту направлена на зменшення тягаря туберкульозу (ТБ) в Україні шляхом раннього виявлення, належного лікування та профілактики ТБ у людей хворих на ТБ, в тому числі  хіміорезистентний туберкульоз (ХР ТБ) та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ.    

Географія проекту: До проекту залучені 12 областей з найвищими показниками захворюваності на ТБ, ХР ТБ та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, а саме: Дніпропетровська, Донецька (на підконтрольних Уряду України територіях), Запорізька, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська, а також 3 національні тренінгові центри у Львові, Дніпрі та м. Києві (Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського).

Одним із завдань проекту є розбудова потенціалу медичного персоналу пілотних регіонів, включаючи спеціалістів з туберкульозу, інфекціоністів, сімейних лікарів та медичних сестер, шляхом проведення навчання персоналу надання вичерпних послуг з лікування та профілактики ТБ в Україні.  Особливо актуальним це питання стає в рамках реформи системи охорони здоров’я. Реформа охорони здоров’я передбачає зміни у підході в лікуванні хворих на туберкульоз, а саме збільшення хворих на туберкульоз, які будуть лікуватися амбулаторно у сімейного лікаря. Це покладає на лікарів первинної ланки виконання нових обов’язків, вимагає нових знань та навичок. Крім послуг, які входять в гарантійних пакет, лікарі будуть надавати медичні послуги з діагностики ТБ особам з груп ризику.

З метою підготовки регіональних планів щодо нарощування потенціалу медичного персоналу, Проект  спільно з Українською асоціацією сімейної медицини проводить аналіз потреби у навчанні сімейних лікарів та медичних сестер.

Просимо вас виділити 5 хвилин свого часу і відповісти на питання.

Сімейні лікарі  https://forms.gle/KJfucUM76RGpCSNc6

Медичні сестри  https://forms.gle/SPfNgStGm6awMeeL8