Відбулися парламентські слухання щодо організації протиракової боротьби в Україні

12.02.2020 року відбулись парламентські слухання на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Учасники слухань – народні депутати, представники Академії медичних наук, науковці, керівники онкологічних диспансерів, медичні сестри, представники медичних та пацієнтських організацій обговорили нагальні проблеми боротьби із захворюваністю та смертністю населення України внаслідок злоякісних новоутворень та напрацювали низку рекомендацій з удосконалення державної політики щодо боротьби з цими захворюваннями.

Президент УАСМ Лариса Матюха виступила з доповіддю на тему: «Рання діагностика онкологічних захворювань на первинній ланці охорони здоров’я». Доповідач представила проблеми й ризики участі сімейних лікарів в профілактиці та ранній діагностиці онкозахворювань через призму фінансування. Були надані пропозиції щодо запровадження показників якості раннього виявлення онкопатології на первинні ланці; запровадження доказового скринінгу; зміну кадрової політики; підходів додипломного навчання; введення акцизу на тютюнові вироби й скерування коштів у систему охорони здоров’я; введення електронної системи охорони здоров’я, яка прибере бюрократизацію, покращить об’єктивну оцінку роботи лікаря і закладу первинної допомоги.

Лариса Матюха зупинилась також на питаннях паліативної допомоги, яку 90% пацієнтів отримують вдома під опікою сімейного лікаря і медсестри. Звернула увагу на наявність складного документообігу, браку аптек з ліцензією на роботу з наркотичними засобами, недостатність або відсутність фінансування з місцевого бюджету. Запропонувала перевести виписку рецептів (ф3) у функціонал МІС або іншої системи та передати в адміністрування і фінансування Національної служби здоров’я України. Це зменшить паперовий документообіг, збільшить прозорість, покращить контроль і надважливо – зробить доступнішим знеболення пацієнтів з хронічним больовим синдромом.