Школа безперервного навчання сімейних лікарів

 26 вересня 2019 р. члени Асоціації сімейних лікарів м. Києва та Асоціації сімейних лікарів Київської області взяли участь у роботі семінару «Школа безперервного навчання сімейних лікарів».

Відкрила захід президент УАСМ професор Матюха Л., яка привітала присутніх із відкриттям заходу та оголосила порядок денний.

Розпочав семінар іноземний гість з Литви – голова клініки внутрішніх хвороб, сімейної медицини та онкології при медичному факультеті Вільнюського університету д. мед. н, професор Віргініюс Шапока із доповіддю «Оксидативний стрес, хронічне запалення, старіння, рак». Також доктор Шапока відповів на запитання сімейних лікарів щодо організації роботи первинної медичної допомоги у Литві.

У продовження семінару слово було надано доценту кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги к. мед. н. Бухановській Т., яка презентувала доповідь на тему «Бронхообструктивний синдром в практиці сімейного лікаря». Наступний доповідач – доцент кафедри к. мед. н. Клименко Л. присвятила свою презентацію «Індапамід у схемі лікування пацієнта з АГ» актуальним питанням корекції артеріальної гіпертензії на первинній ланці. Майстер-клас «Офтальмологічні прояви ендокринної патології, тактика їх ведення в практиці сімейного лікаря» провела професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги д. мед. н. Медведовська Н.

Професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Національної медичної академії  післядипломної освіти імені П.Л. Шупика д. мед. н. Зайков С. ознайомив слухачів із сучасними методами лікування алергічних захворювань у доповіді «Алергічні захворювання як системна патологія у практиці сімейного лікаря».

У заході також узяли участь представники інших медичних ВНЗ. Так, професор кафедри педіатрії післядипломної освіти Національного медичного університет імені О.О. Богомольця, д. мед. н. Марушко Ю. презентував доповідь на тему «Лікувальні заходи дітям із респіраторною патологією з позиції доказової медицини».