Участь у 24 конференції WONCA EUROPA

Наприкінці червня відбулась важлива подія у житті сімейної медицини Європи –  26-29 червня  Братислава (Словаччина) приймала біля 2 тисяч делегатів 24 конференції WONCA  EUROPA. Серед делегатів були чотири представника з України.

Завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Матюха Л. Ф. взяла участь у цьому заході. Вона є членом  Правління Європейської асоціації сімейних лікарів, як Президент Української асоціації сімейної медицини, і взяла участь у його засіданні з єдиним правом голосу від України. Засідання правління проходило в перший день конференції. Відбулось голосування за Президента – електа, яким було обрано професора, члена Європейської наукової асоціації (ЕJPRN) Шломо Вінкера (Ізраіль).  Шломо Вінкер двічі виступав на конференціях з міжнародною участю, організованих НМАПО імені П. Л. Шупика та  Українською асоціацією сімейної медицини у м. Києві.

Надзвичайно важливим було засідання, яке  проводив Комітет з профілактики (EUROPREV), членами якого є науковці різних країн Європи. Обговорювалось питання доказовості «поголовної» вакцинації проти грипу незалежно від віку, яке обговорює наразі ВООЗ. Також обговорювався проект щодо скринінгу раку  молочної залози у різних країнах, розробка методології скринінгів інших візуальних форм раку на первинній ланці медичної допомоги.

Неабияку цікавість у професора Матюхи Л.Ф. також викликав один з інтерактивних ворк-шопів для викладачів з питань особливостей навчання студентів та лікарів зі стажем. Було запропоновано вирішення декількох ситуаційних завдань в різних групах викладачів з різним стажем роботи.    

Декілька ворк-шопів було проведено колегами з України професором Вікторією Ткаченко (НМАПО імені П. Л.Шупика) та доцентом Павлом Колесником (Ужгород). Взяв участь у конференції також завідувач кафедри сімейної медицини ХМАПО професор Корж О.М.

Наша делегація була нечисленна, але активна. Разом з тим, Португалія була представлена біля 100 сімейних лікарів і викладачів. Звичайно, мають значення фінансові можливості, які є у наших колег з різних країн і у нас, адже вартість участі у такому заході дорівнювала 700 Є і не кожний лікар чи викладач зміг би собі це дозволити без спонсорської допомоги.