24 конференція WONCA EUROPA

Наприкінці червня відбулась важлива подія у галузі сімейної медицини Європи – 26-29 червня Братислава (Словаччина) приймала близько 2 тисяч делегатів 24 конференції WONCA EUROPA. Серед делегатів були чотири представники з України.

Президент Української асоціації сімейної медицини (УАСМ) Матюха Л. взяла участь у цій події. Будучи членом Правління Європейської асоціації сімейних лікарів, як Президент УАСМ, професор Матюха Л. взяла участь у заході з єдиним правом голосу від України. Засідання правління проходило в перший день конференції. Відбулось голосування за Президента – електа, яким було обрано професора, члена Європейської наукової асоціації (ЕJPRN) Вінкера Ш. (Ізраіль), який двічі виступав на конференціях з міжнародною участю, організованих Українською асоціацією сімейної медицини та НМАПО імені П. Л. Шупика у м. Києві.

Надзвичайно важливим було засідання, яке проводив Комітет з профілактики (EUROPREV), членами якого є науковці різних країн Європи. Обговорювалось питання доказовості «поголовної» вакцинації проти грипу незалежно від віку, яке розглядає наразі ВООЗ. Також обговорювався проєкт щодо скринінгу раку молочної залози у різних країнах, розробка методології скринінгів інших візуальних форм раку на первинній ланці медичної допомоги.

Неабияку цікавість у присутніх викликав інтерактивний ворк-шоп для викладачів з питань особливостей навчання студентів та лікарів зі стажем. Було запропоновано вирішення декількох ситуаційних завдань в різних групах викладачів з різним стажем роботи. Кілька ворк-шопів було проведено представниками України: керівником напрямку «Міжнародне співробітництво» УАСМ Колесником П. (Ужгород) та професором Ткаченко В. (НМАПО імені П.Л. Шупика). Взяв участь у конференції також президент Асоціації сімейних лікарів Харківської області Корж О.