6-7 червня відбулась планова реєстрова Науково-практична конференція Украінськоі асоціаціі сімейноі медицини “Первинна медична допомога в ракурсі світових практик”

Конференція присвячена 20 річчю вступу УАСМ  в у WONCA – Всесвітню асоціацію сімейноі медицини. Понад 1 тис. лікарів взяли участь у заході. Відкрила конференцію Ольга Богомолець – голова Комітету ВРУ з охорони здоров’я та Олег Шекера – директор інституту сімейноі медицини НМАПО.
Асоціація в минулому році започаткувала нагородження вищою ознакою асоціаціі – Орденом святоі Варвари найкращих членів асоціаціі. В грудрі цю нагороду отримала Заремба Євгенія , яку знає увесь загал сімейних лікарів і яка була одним з перших засновників сімейноі медицини в краіні. Зараз нагороди отримали: сімейний лікар  Зінчук Юрій з Донецькоі обл окупованого р-на, який з 14 р проживає і працює у Києві,  є членом етичноі комісіі асоціаціі. Проф. Чухрієнко Неонілла – голова асоціаціі з Дніпра, Пучкова Надія – з пілотноі з 2011 р. Дніпропетровськоі обл. Головний спеціаліст, а зараз експерт з ПМСД та Костянтин Надутий – керівник напрямку Менеджмент в асоціаціі. 
Учасники конференціі взяли участь у пленарних засіданнях, ворк-шопах, 15 замість запланованих 12 лабораторій – майстер-класах. Викладачі кафедр сімейноі медицини  Украіни мали 2 ворк-шопи з іноваційних методів навчання, які проводили наші зарубіжні гості з Чехіі – доц. Якім Беднар та з Мальти – проф. Жан Карл Солєр (один з розробників ІСРС 2) – члени EUACT -Європейськоі академіі викладачів сімейноі медицини. 
Молоді вчені-сімейні лікарі мали свою секцію де представили власні доповіді усні і постерні англійською мовою. Дякую керівнику Молодіжного відділу асооціаціі Юліі Періг за велику організаційну роботу з підготовки секціі, а також також нашим молодим викладачам Жарковій Аліні з Сум, Владу Березнякову з Харкова, нашому клінординатору Максиму Романко, який зараз працює в Міжнародноиу Червоному Хресті і звичайно Юлі за роботу в якості перекладачів – ви краще професійних перекладачів і це правда. Пишаємось вами! Це здорово, коли учень пішов далі вчителя, це прогрес і ми маємо сприяти тому, щоб більша кількість саме  викладачів, які є навченими з сімейних лікарів поповнювали наші кафедри. Високо оцінив роботи наших аспірантів і молодих асистентів Майкл Харіс -професор університету Бас з Великоі Британіі, який є членом правління IGPRN -Європейськоі науковоі асоціаціі.  Він  справжній друг асоціаціі і наших молодих вчених, провів 2 курси А, В – з основних питань які зустрічаються на шляху виконання наукових робіт молодих вчених. Курс С заплановано на осінь. Наша асоціація є інституційним членом EJPRN, є індивідуальний член -проф Ткаченко Вікторія та 15 викладачів подали заявкі на інституційне членство в рамках нашоі асоціаціаціі. Надзвичайно важливо для науковців обирати пріоритети наукових напрямків в ПМСД і бути в курсі європейських програм. Представником від Украіни в цій поважній асоціаціі є доц. Павло Колесник, який дуже ефективно очолює Науковий напрямок в УАСМ і привозить в Украіну всі напрацювання з цієі асоціаціі і з EURACT, індивідуальними членами якоі є 73 викладачі наших кафедр в Украіні. Дехто з них брав участь у кусах Леонардо, інших європейських заходах при сприянні Павла.  
Проф. Лілія Бабінець очолює науковий напрямок. За іі невтомноі роботи створено 2 потужні збірки з наукових робіт, які захищені в Украіні за напрямком ЗПСМ і практичні рекомендаціі з яких можуть прислужитися сімейному лікарю в його щоденній роботі. 
На конференціі понад 100 керівників закладів ПМСД взяли участь у секціі Менеджмента, зокрема Ліщишина Олена – департамент стандартизаціі МОЗ, проф. Горачук Вікторія – каф. УОЗ НМАПО. Напрямок цей в асоціаціі очолює Надутий Костянтин, який провів цю секцію. На жаль не змогла приіхати проф. Валерія Лехан, яка разом з Костянтином Надутим створили методрекомендаціі для аудиту закладів ПМСД.   Цікавим і численним був іноваційний майстер-клас для лікарів і медсестер з питань мотиваційного консультування щодо діагностики ВІЛ-інфекціі пацієнтів з груп ризиків, зокрема осіб з підозрою на вживання психоактивних речовин, який цікаво  провели в дуеті доц. Матвієць Людмила з НМАПО і Власенко Олександр директор ЦПМСД з Краматорська – молодці! Важливі доповіді юриста Анни Коноваловоі, Конотопа Семена та представника профспілок Ірини Швець. Виявляється, законодавець ” не подумав”, створюючи юридичні колізіі в нормативній базі, що створило кримінальні ризики для виконавців. …Про це неодноразово наголошувала асоціація, подаючи своі пропозиціі до нормативнтх документів в МОЗ, АП, КМУ.
Важливе освітянські питанні прозвучали в доповідях професорів Олександра Волосовця (НМУ) та Людмили Хіміон (НМАПО). 
Вартим уваги досвідом створення Школи для пацієнтів при амбулаторіі поділилась сімейний лікар з Деснянського р-ну м.Києва  Мішина Наталія 
Пишаюся нашими викладачами кафедри сімейноі медицини та амбулаторно-поліклінічноі допомого НМАПО ім. Шупика П. Л., які бали активну участь у організаціі і проведенні конференціі і які на прохання учасників провели замість запланованого 1 по 2 майстер класи бо викликали неабияку зацікавленість у учасників. Дякую професорам і доцентам: Коваленко Ольга, Сіліна Тетяна, Бацюра Анна, Процюк Ольга, Клименко Ліліана, Погоріла Оксана, Медведовська Наталія, Веселова Тетяна, Кононов Олександр – ви найкращі, дякую за активність, любов до людей і єдність кафедральноі команди і команди асоціаціі. 
З 13 червня на нашій кафедрі розпочинається плановий (для  лікарів бюджетників -безоплатний) цикл ТУ для викладачів клінічних баз, в якому бажано взяти участь саме сімейним лікарям з стажем 4-5 років і більше, які сповідують саме організацію на засадах сімейноі медицини. Залишилось декілька путівок. Надсилайте клопотання на тел -факс кафедри – 044 2881034 або академіі. Учасники ТУ матимуть змогу взяти участь в навчанні викладачів клінічних баз ЛЕОНАРДО, які навесні наступного року проводитимуть у Києві наші зарубіжні викладачі з EURACT. 
Окрема подяка зарубіжним гостям, які знайшли час і можливість долучитись до нашоі конференціі, а також НМАПО імені Шупика П.Л в особі ректора академіка Вороненка Юрія за активну співпрацю, залучення викладачів багатьох кафедр  до конференціі. Подяка усім доповідачам – науковцям кафедр. Сертифікати підписані ректором і керівником асоціаціі відповідають сьогоднішнім вимогам.
Ще важливий момент для зацікавлених. Доповідь з питань безперервного професійного розвитку зробив проректор нашоі Академіі проф. Толстанов Олександр і акцентував до загалу – до чого ми повинні звикати у зв’язку з новими вимогами до атестаціі, що таке портфоліо і з чого складається.
 Наша конференція була реєстровою. Отже бажаючі повинні були заздалегіть зареєструватись на сайті асоціаціі. Усі, хто зареєструвався отримали іменні сертифікати.
!!! Реєстрація на наступну конференцію 5-6 грудня 2019 р , яка буде присвячена питанням реабілітаціі на рівні ПМСД, розпочнеться наприкінці вересня і завершиться за 3 тижні до іі початку.
Хочу окремо подякувати за активну участь усім учасникам – численним делегаціям з ЦПМСД Украіни і іх керівникам. Подяка Юліі Косінчук, в минулому інтерну кафедри, яка створила прекрасну фотозону з соняхів і джоржин.
Сподіваюсь, більшість змогли послухати і взяти участь у обговоренні актуальних питань. 
Велика кількість питань до зарубіжних гостей, кожен з яких на пленарному засіданні представляв практику ПМСД в Чехіі, Великій Британіі, Мальті, Нігеріі. А також зацікавленість і нескінченні питання до юриста і представника профспілок, показала небайдужість лікарів до реформи, яку не один рік і особливо зараз переживає первинка. 
В асоціаціі є своя емблема, вища відзнака – орден Св вмч. Варвари, гімн, який написала Тетяна Семенченко – сімейний лікар з Києва – талановита поетеса- співали перед початком заходу лікарі з Тернопільщини і зал підспівував. Є сайт www.ufm.org.ua на якому можна вступити до асоціаціі, реєструватись на заходи, і на якому за тиждень-два можна побачити в запису всі доповіді пленарних засідань. Дякую технічним організаторам.
Резолюція конференціі після доопрацювання буде розміщена на сайті і подана до АП, КМУ, МОЗ.
 
Отже, усій громаді, яка працює на ниві ПМСД бажаємо гарного літнього відпочинку, обміну досвідом і до зустрічей!