ІV Балтійський педіатричний конгрес в м. Вільнюс 16-18 травня 2019 року

16-18 травня відбулась важлива подія, а саме спільна участь педіатрів та сімейних лікарів у ІV Балтійському педіатричному конгресі в м. Вільнюс, організованому Європейською академією педіатрії, Українською академією педіатрії (проф. Дубей Л.), Польським товариством педіатрів, Латвійською асоціацією педіатрів, Литовським педіатричним респіраторним товариством та Литовським товариством педіатрів гастроентерологів та нутріціологів. Захід відбувся в Литовському університеті за головування професора медичного факультету Вільнюського Університету Інституту клінічної медицини та Інституту здоров’я, члена Виконавчого комітету Європейської академії педіатрії, Віце-президента Литовської асоціації педіатрів –Валіуса А.

Україну представляли понад 50 осіб, зокрема педіатрів, сімейних лікарів, представників кафедр педіатрії та сімейної медицини. Від кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика у конгресі взяла участь завідувач кафедри професор Матюха Л.

Насичена 3-денна конференція була цікавою в науковому і практичному плані не лише лікарям-спеціалістам, а й лікарям первинної ланки охорони здоров’я. Питання неонатології, харчової алергії, орфанних захворювань, вакцинації, найпоширеніших синдромів, респіраторної і гастроентерологічної патології завжди були і будуть актуальними для лікаря-практика первинної ланки, а науковий пошук вирішення цих питань є цікавим для науковців.

Своїх гостей Литва зустріла чудовою погодою, добрими і відкритими людьми. День нашого національного символу – вишиванки ми відзначили разом з зарубіжними колегами. Музеї, замки, костьоли, храми, чудові дороги і чисті вулиці Європейської держави – посестри України, залишили гарні спогади і бажання нових зустрічей з колегами.