Міжнародний саміт сучасних підходів до лікування внутрішніх хвороб

Кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицина Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика у особі завідувача кафедри профессора Матюхи Л. та доцента кафедри Титової Т. взяла участь у Міжнародному саміті сучасних підходів до лікування внутрішніх хвороб, який відбувся у Києві 15-16 березня 2019 р.

На заході, в якому взяли участь понад 500 лікарів, було обговорено такі важливі питання з якими постійно зустрічаються сімейні лікарі: неалкогольна жирова дистрофія печінки як системне захворювання; ведення пацієнтів з вірусним гепатитом із презентацією маршруту пацієнта; вплив замісної терапії препаратами ферментів підшлункової залози на виживання і якість життя при екзокринній панкреатичній недостатності; практичні підходи до нутріціологічного ведення хронічного панкреатиту.

У суботу на заході  16.03.19 р. розглядались питання ведення пацієнтів із функціональною диспепсією, хронічною діареєю, хронічним закрепом, синдромом подразненного кишківника, виразковим колітом, також були представлені фенотипи ГЕРХ з новими підходами до діагностики і лікування.

Крім того, сімейним лікарям було запропоновано три види анкет з тестування на наявність екзокринної недостатності підшлункової залози у пацієнтів групп ризику з метою проведення скринінгу; для осіб, які вже мають діагноз екзокринної недостатності підшлункової залози, а також анкети для оцінки якості життя цих пацієнтів. Кафедра СМ та АПД запропонувала свою участь в адаптації анкет, визначенні їх чутливості і специфічності.

В саміті також узяли участь спікери з Індії, Туреччини, Швеції, Бельгії, Молдови, Ізраїлю, України, а також 140 лікарів з Туреччини.