Відбувся тренінг «Нова міжнародна класифікація для лікарів первинної ланки ІСРС-2. Тренінг тренерів»

6-7 грудня 2018 Українська асоціація сімейної медицини сумісно з НМАПО імені П.Л. Шупика та Міжнародним комітетом класифікації ІСРС WONCA організували та провели on-line тренінг для викладачів кафедр сімейної медицини України в автоматизованій аудиторії НМАПО в умовах дистанційного навчання на тему «Нова міжнародна класифікація для лікарів первинної ланки ІСРС-2. Тренінг тренерів».  

Тренерами-експертами виступили члени  Міжнародного комітету класифікації ІСРС WONCA та її розробники: Д-р Жан Карл Солер – член правління EGPRN (Мальта), Д-р Нікола Буоно – член правління EGPRN (Італія).
Перекладачами та співдоповідачами під час проведення тренінгу виступили члени УАСМ.
В програмі тренінгу були розглянуті наступні напрямки:
1) Лекція № 1 “ICPC-2. Знайомство з класифікацією”. Жан Карл Солер (перекладач Альбіна Жаркова).
2) Презентація №3 “” Тезаурус “д-р Жан Карл Солер.
3) Лекція №2 “Важливість діагностики за ІСРС-2 в ЗПСМ” Жан Карл Солер (переклад Олександр Катеринчук).
4) Групова дискусія “Шляхи і можливості впровадження ICPC в Україні?” Колесник Павло, Максим Романко.
5) Лекція № 4: “Використання ICPC в управлінні пацієнтами, аудиті, регіональних дослідженнях та медичній освіті” д-р Жан Карл Солер (переклад Вікторія Ткаченко).
6) Кейз-презентація № 5: (Групова робота) «Віньєти» “Доктор Нікола Буоно (переклад Наталії Гриб).
7) Лекція №6 “Приклад використання ІСРС-2 в медичній документації (переклад Валерія Ватага).
Модератором тренігу від української сторони виступив керівник управління з міжнародної діяльності УАСМ Колесник Павло Олегович.

Завдяки участі у тренінгу викладачі кафедр сімейної медицини мали можливість підвищити свою кваліфікацію на міжнародному рівні з наступних питань:
1. Ознайомитись з 2 версією Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC, та її основними принципами.
2. Навчитись стратегіям впровадження і використання ICPC в медичному документообігу по догляду за пацієнтами, управлінні практикою та регіональної чи національної статистики та наукових дослідженнях в галузі ЗПСМ.
3. Ознайомитись з можливостями проведення сучасних наукових досліджень, використовуючи ICPC, включаючи розробку системи підтримки прийняття клінічних рішень.
4. Перейти від ролі користувачів ІСРС до ролі викладачів цього інструменту на курсах, на семінарах регіональних асоціацій.
5. Організувати в асоціації групу з підготовки методології викладання з викладачів, які раніше пройшли тренінги за різними програмами (керівником групи була обрана проф. Ткаченко В.І. (НМАПО, Київ, witk@ukr.net).

Всі учасники отримали сертифікат за підписом міжнародних тренерів, а також електронні матеріали презентацій.