Навчальний курс «Минуле та сьогодення діабету: відзначаючи успіхи у менеджменті діабету» у Берліні

Останніми десятиліттями світову медичну спільноту вражає своїми масштабами невпинне зростання показників захворюваності на цукровий діабет серед населення всієї планети. Всесвітня організація охорони здоров’я ототожнює розповсюдженість цієї патології з неінфекційною епідемією, у зв’язку з чим у 2006 році ООН було ухвалено резолюцію про боротьбу з ЦД. В Україні також приділяється значна увага питанням боротьби з цим захворюванням та його ускладненнями. Значний вплив на якість та вчасність надання медичної допомоги пацієнтам із ЦД має рівень підготовки як фахівців первинної ланки, які стикаються з цією проблемою першими, так і представників викладацького складу кафедр сімейної медицини, які можуть передати свій досвід та знання лікарям загальної практики – сімейної медицини на етапі післядипломної освіти.

29 вересня 2018 р. доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, д. мед. н. Процюк О. стала учасником навчального курсу «Минуле та сьогодення діабету: відзначаючи успіхи у менеджменті діабету», що проходив у м.Берлін, Німеччина, в рамках 54-го конгресу Європейської асоціації з вивчення діабету (EASD).

Курс «Diabetes Pastand Present: Celebrating Advancesin Diabetes Menegement» підготований міжнародним діабетичним центром «Donnell D. Etzwiler International Scholars Program», що вже протягом 10-ти років реалізує освітню програму «Rising Stars», навчаючи діабетологів з усього світу, оцінюючи їхню наукову діяльність на конкурсній основі. Цього року засідання було присвячено актуальним питанням лікування діабетичної ретино- та нейропатії, новим технологіям у моніторингу рівня глікемії.