Відбувся семінар «Школа безперервного навчання для сімейних лікарів»

27 вересня 2018 р. співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика сумісно із Асоціацією сімейних лікарів м. Києва та Асоціацією сімейних лікарів Київської області взяли участь у роботі семінару «Школа безперервного навчання для сімейних лікарів». Захід пройшов у м. Київ на базі ЦПМСД Дарницького р-ну під керівництвом завідувача кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П. Л. Шупика, професора, д. мед. н. Матюхи Л. У семінарі взяла участь голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради Бігарі Н., а також головні лікарі та заступники з медичних та економічних питань деяких ЦПМСД м. Києва.

Вступне слово взяла професор Матюха Л., яка привітала присутніх із відкриттям заходу, оголосила порядок денний семінару, а також запропонувала обговорити присутнім основні напрямки, позитивні тенденції та проблеми медичної реформи на первинній ланці.

Розпочала семінар доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги к. мед. н. Веселова Т. проведенням майстер-класу «Корекція вегетативної дисфункції – додатковий ресурс для відновлення у пацієнтів з загостренням хронічних захворювань в практиці сімейного лікаря». У продовження заходу професор кафедри, д. мед. н. Медведовська Н. презентувала доповідь на тему «Можливості реалізації скринінгу глаукоми в практиці сімейного лікаря». Сучасним підходам лікування загострення хронічного бронхіту була присвячена лекція доцента кафедри, к. мед. н. Титової Т.

У другій частині заходу бурхливого характеру набуло обговорення медичної реформи первинної ланки в Україні. Своїм досвідом щодо перебігу реформи на місцях поділилися економісти ЦПМСД різних районів м. Києва. В обговоренні питання активну участь узяли керівник напрямку «Менеджмент» Української Асоціації сімейної медицини Надутий К. у своїй промові «Реформи охорони здоров’я України: можливості і перспективи», а також директор КНП ЦПМСД №2 Алентьєва Л. Практикуючий адвокат, старший партнер АО «Клочков та Партнери», юрист УАСМ Коновалова Г. взяла слово для надання коментарів та відповідей з юридичних питань щодо обговорюваної проблеми, а також презентувала слухачам доповідь на тему «Юридична консультація. Відшкодування шкоди пацієнту – у контексті первинної медичної допомоги». Відповів на запитання з залу також заступник голови профспілки медичних працівників м. Києва Левицький В.

У заході також взяла участь Забродська Л. (ДУ “Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України” Центр алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів) із доповіддю «Комплексне лікування пацієнтів з сезонним алергічним ринітом».