Конференція з міжнародною участю «Організаційні питання та найбільш поширені клінічні проблеми в практиці сімейного лікаря»

2 жовтня 2018 року у м. Одеса відбувся важливий захід у галузі первинної медичної допомоги – науково-практична конференція з міжнародною участю «Організаційні питання та найбільш поширені клінічні проблеми в практиці сімейного лікаря».

Захід був організований за ініціативи ГО «Українська асоціація сімейної медицини» та участі кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Серед слухачів були присутніми лікарі загальної практики – сімейні лікарі та представники адміністрацій ЦПМСД з різних міст України (Києва, Одеси, Львова, Ужгорода, Тернополя, Івано-Франківська та інших), відвідали захід також сімейні лікарі з Молдови.

Вітальними словами розпочала конференцію завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, професор Матюха Л., яка привітала присутніх із відкриттям заходу та побажала всім учасникам плідної праці. Зі словами вдячності за запрошення до участі у конференції та щирими побажаннями провести прийдешній день із користю звернувся до слухачів іноземній гість професор Харріс М. з університету Бат (Велика Британія, Шеффілд), член правління Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики (EURACT), член правління Європейської Асоціації науковців EGPRN.

Робота заходу розпочалась із презентації доповіді «Досвід проведення скринінгу у Великобританії» професором Харрісоном М.

Активну участь у конференції взяли також співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО ім. П. Л. Шупика. Так, професор Матюха Л. презентувала доповідь «Нові інструменти у лікуванні хронічних запально-дегенеративних захворювань суглобів», професор Медведовська Н. під час майстер – класу «Можливості реалізації скринінгу глаукоми в практиці сімейного лікаря» з використанням клінічних задач ознайомила слухачів із особливостями діагностики та лікування глаукоми на первинній ланці. Крім того, з доповідями взяли участь у конференції інші співробітники кафедри: доцент, к. мед. н. Титова Т. – «Хронічний бронхіт: основні підходи до лікування загострень», к. мед. н. Малютіна Н. – «Порушення мікроциркуляції – макропроблема на первинній ланці» та аспірант Романко М.

Серед представників інших медичних вищих навчальних закладів, які взяли участь у заході: директор навчально-наукового Центру сімейної медицини Ужгородського національного університету, доцент, к. мед. н. Колесник П., Рингач Н. – д. н. держ. упр., Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України (Київ), Власик Л. – кафедра соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», професор Бабінець Л. – завідувач кафедри первинної медико – санітарної допомоги та загальної практики – сімейної медицини Тернопільського державного медичного університету та інші. Проблемам медичної реформи на первинній ланці були присвячені виступи керівника напрямку «Менеджмент» УАСМ Надутого К., адвоката, старшого партнера АО «Клочков та Партнери», юриста УАСМ Коновалової Г., заступника голови профспілки медичних працівників м. Києва Левицького В.

По закінченню конференції всі учасники отримали відповідні сертифікати.