В Києві відбулася навчально – практична конференція «Гострий коронарний синдром»

 

28 березня 2018 року на клінічній базі кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика в актовому залі клінічної лікарні № 15 Подільського району м. Київ під головуванням завідувача кафедри д. мед. н. професора Матюхи Л. відбулася патолого-анатомічна конференція. Захід був організований за сумісною ініціативою співробітників кафедри та адміністрації лікарні з метою покращення медичної допомоги хворим, виявлення і обговорення клінічних помилок при веденні пацієнтів, а також як практична підготовка для клінічних ординаторів кафедри, яка здатна позитивно вплинути на оволодіння спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина».

У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно – поліклінічної допомоги: завідувач кафедри д. мед. н. професор Матюха Л., професор кафедри д. мед. н Коваленко О., доцент кафедри к. мед. н. Титова Т., асистенти кафедри к. мед. н. Матвієць Л. та к.мед.н. Малютіна Н., клінічні ординатори. З боку клінічної лікарні № 15 у заході взяли участь: головний лікар Мусієнко А., начальник медичної частини Доля О., завідувачі терапевтичних відділень – Кривоший В., Веленська Л., завідувач кардіологічного відділення Олійник Л., лікарі відділень. Модератором конференції була доцент кафедри Титова Т.

Предметами обговорення стали дві історії хвороби пацієнтів із гострим коронарним синдромом, що померли у відділеннях лікарні. Всебічний ретроспективний аналіз історій хвороб включав оцінку якості та обсягу надання медичної допомоги, проведення діагностичних заходів; розгляд маршруту пацієнта; аналіз повноти оформлення документації; обговорення патологоанатомічного висновку, про який доповіла лікар-патологоанатом Тімоніна Т.

Друга частина конференції була присвячена сучасним принципам надання медичної допомоги пацієнтам із гострим коронарним синдромом, у межах якої клінічні ординатори кафедри презентували доповіді на теми: «Гострий коронарний синдром, класифікація, клініка» – Стецюк А., «Електрографічні дані та лабораторні показники гострого коронарного синдрому» – Тимченко М., «Диференційна діагностика ГКС» – Котик О.

Доцент кафедри Титова Т., яка є відповідальною на цій базі кафедри, підбила підсумки проведеної конференції, акцентувала увагу присутніх на необхідності усунення виявлених недоліків в організаційних та діагностичних заходах, нагадала про відповідальність лікарів за пацієнтів, наголосила на необхідності вчасного перегляду локальних протоколів. Головний лікар Мусієнко А. подякував усім присутнім за участь у заході, побажав успіхів у трудовій діяльності молодим колегам, підкреслив важливість проведення подібних практично значущих конференцій у майбутньому, як для лікувального, так і для освітнього процесу. Завідувачі відділеннями висловили вдячність кафедрі за організацію важливої навчально – практичної конференції. Завідувач кафедри професор Матюха Л. у заключному слові подякувала учасникам за співпрацю і наголосила на важливості та необхідності цієї конференції та дотриманні плану проведення таких конференцій у подальшому.