Чергова щомісячна «Школа сімейного лікаря та сімейної медсестри» Асоціацій сімейних лікарів міста Києва та Київської області розпочала новий сезон 2017 року

26 січня 2017 р. відбулося чергове засідання.

Головний онколог м. Києва Осинський Д.С. привернув увагу присутніх до проблеми онкологічних захворювань та їх вчасної діагностики в Україні у доповіді «Про плани проведення семінарів для сімейних лікарів щодо ранньої діагностики онкозахворювань».

Розпочалися щомісячні навчання користування інструментом «Інтегроване ведення захворювань дитячого віку», який призначено для сімейних лікарів м. Києва та області, а також для сімейних медичних сестер.

Ст. н. с. ДУ НДІ ПАГ, к. м. н. Матвієнко І.М. у межах доповіді «Інтегроване ведення захворювань дитячого віку: як це працює на практиці» розповіла слухачам про основні принципи надання медичної допомоги на первинній ланці дітям віком до 5 років згідно із алгоритмом ІВЗДВ, познайомила присутніх із структурою та особливостями використання інструменту. У якості наочного прикладу було розглянуто клінічну ситуацію «Кашель» з використанням алгоритму ІВЗДВ. У продовження теми асистент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П. Л. Шупика, к. м. н. Веселова Т.В. презентувала розбір клінічної ситуації «Інтегроване ведення дітей до 5 років. Синдром болю у горлі».

Відповідно до порядку денного психолог Толкачьова Ю. анонсувала семінар присвячений синдрому професійного вигорання, який відбудеться у рамках майбутніх засідань і передбачає освітлення питань щодо причин розвитку синдрому професійного вигорання, його наслідків, шляхів та методик корекції цього стану.

Заступник директора з медичного обслуговування КНП «ЦПМСД №1» Подільського району м. Києва Бєлущенко І.А. присвятив свою промову питанням нормативно-правової бази та матеріально-технічного забезпечення первинної ланки.

Професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П. Л. Шупика, д. мед. н. Медведовська Н. В. презентувала доповідь «Синдром червоної повіки», в якій оновила інформацію щодо особливостей анатомії та фізіології ока, згадала найчастіші патологічні стани, що супроводжуються цим синдромом, ознайомила присутніх із сучасними методами профілактики та лікування, провела мастер-клас з гігієнічних заходів щодо догляду за повіками.

image-0-02-05-e55ac89540bb593c45f8d8f2b0706294ff7a449bfc3f311f4b132f612402cdbc-V

На фото головний онколог м. Києва Осинський Д.С

Асистент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П. Л. Шупика, к. м. н. Матвієць Л.Г. надала інформацію з Наради, яку організувало  МОЗ щодо питань реформи медичної допомоги, ліцензування і організації лікарів-ФОП, яка відбулась 23 січня 2017 р. за участю заступника в.о. Міністра охорони здоров’я України Ковтонюка П.А. В обговорюванні цього питання взяли активну участь сімейні лікарі м. Києва та області, помічник – консультант народного депутата України Мусія О. Надутий К.О. та лікар загальної практики – сімейний лікар з м. Києва Зінчук Ю.Д., який виступав на нараді з МОЗ. Юрій Дмитрович відкрив ФОП, але коли побачив як він має бути оснащений, вимоги до приміщення та ін., а 700 грн. потрібно платити щомісяця, лікар зрозумів що цього не потягне. Виявилося, що заступник Міністра не знав цих вимог і сподівався, що все дуже просто… Крім того учасники школи обговорили 210 грн. які має лікар отримати від держави за кожного пацієнта і вирішили, що це вкрай мало. А за словами в.о. Міністра ми повинні працювати 24 год. і 7 днів на тиждень.  Нам скажімо так, не дуже подобається те, що робиться стосовно вирішення нашої діяльності за лаштунками МОЗ. Це ж не стосується ремонту цього приміщення, а вибачте, найскладнішої реформи в державі? Чому не робляться консультації, робочі групи, мозкові штурми експертів.